DARMOWA DOSTAWA
SPRAWDŹ KOSZYK czy już masz DARMOWĄ DOSTAWĘ
Darmowa dostawa (PACZKOMATY 24/7) już od 299,99 zł.
Producenci
Technologia NANO

Technologia Nano w chemii do obuwia

Produkty z cząsteczkami Nano

  

Wyraz "nano" pochodzi z greckiego, jak i z łaciny i oznacza "karzeł". Pojęcie to znajduje m.in. zastosowanie jako skrót oznaczający jedną miliardową. W ten sposób nano definiuje w systemie metrycznym jedną miliardową metra (1 nm), ewentualnie jedną milionową milimetra. Tym sposobem znajdujemy się już w obszarze atomów i molekuł.

 

Przedmiotem technologii nano jest docelowa budowa najmniejszych jednostek strukturalnych i cząsteczek z systemu modułowego układu okresowego pierwiastków, i dzięki temu produkcja tworzyw / materiałów posiadających nowe właściwości. Te nowe materiały pozwalają na produkcję przedmiotów codziennego użytku, takich jak środki zabezpieczające przed deszczem i zanieczyszczeniami, obuwie oraz buty skórzane, środki przeciwsłoneczne, tworzywa wielowarstwowe do samochodów, opatrunki z właściwościami antybiotykowymi itp..

Nanocząsteczki działając na poziomie molekularnym wnikają głęboko w strukturę czyszczonych i zabezpieczanych butów. Tworzą na skórze, materiale niewidzialną powłokę. Technologia NANO pozwala na uzyskanie zwielokrotnionego efektu odpychania cząstek wody, kurzu i wszelkich zabrudzeń. Tworzy efekt kwiatu lotosu skutkujący samooczyszczeniem. Następstwem jest perlenie się cieczy, które trafiając na barierę nano przybierają formę podobną do struktury płynnej rtęci. Odseparowane od powierzchni ciecze, spływają z niej swobodnie w postaci drobnych kropelek (szczególnie skuteczne w przypadku preparatów do zabezpieczania obuwia przed wilgocią oraz wszelkiego rodzaju środków czyszczących). NANO uodparnia także wszelkie powierzchnie na agresywne działanie promieniowania UV

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl