DARMOWA DOSTAWA
SPRAWDŹ KOSZYK czy już masz DARMOWĄ DOSTAWĘ
Darmowa dostawa (PACZKOMATY 24/7) już od 299,99 zł.
Producenci
CZĘŚĆ II Zamsz i nubuk w okresie jesiennych słot

Część II poradnika pod tytułem:
"Zamsz i nubuk w okresie jesiennych słot” JESIEŃ

Witaj w krótkim poradniku dotyczącym podstawowych zasad pielęgnacji obuwia.
Jeśli któraś z zasad pielęgnacji wydaj Ci się niezrozumiała, prosimy o kontakt mailowy pod adresem sklep@cizemka.pl l,  postaramy się ją opisać szczegółowo.

Dla kogo przeznaczona jest ta informacja i od czego zacząć.
Lubiane przez nas obuwie, wykonane z miękkich w dotyku skór otwartych typu: zamsz i nubuk, ma się niestety źle w okresie jesiennych słot.

Ze względu na swoją włoskowatą powierzchnię, z lubością chłonie wilgoć a przy okazji pozwala na głębokie wnikanie zabrudzeń we wnętrze skóry.

Czy skazani jesteśmy na krótki okres użytkowania obuwia wykonanego z takich materiałów?

Oczywiście nie. Poniżej kilka informacji niezbędnych do właściwego zadbania o takie obuwie.

Przygotowanie obuwia do aplikacji, kolejność aplikacji preparatów.

UWAGA: Należy zaznaczyć na wstępie, że tak jak i w innych materiałach poddawanych działaniu preparatów chemicznych, bezwzględnie należy rozpocząć konserwację naszego obuwia od sprawdzenia działania danego preparatu na niewidocznej powierzchni skóry buta.


NOWE BUTY

Kupiliśmy piękne, nowe obuwie wykonane z zamszu lub nubuku, i co teraz?

ZALECENIE: Dla nowego obuwia podstawowe zalecenie, to pokrycie go impregnatem ANTIACQUA. IMPREGNAT ANTIACQUA

Co uzyskujemy:

 • zabezpieczenie przed wilgocią, suche buty i sucho w butach czyli komfort

 • zabezpieczenie przed wnikaniem zabrudzeń czyli estetyka

 • zabezpieczenie przed wnikaniem zabrudzeń czyli łatwość utrzymania obuwia w doskonałej formie

 • podniesienie trwałości materiały z jakiego wykonany jest but – naturalna skóra źle znosi przemaczanie, staje się bardziej wrażliwa na uszkodzenia i szybciej się starzeje - trwałość

Co możemy stracić:

 • możemy w minimalny sposób zmienić kolor buta, choć najczęściej kolor zaimpregnowanego buta jest dokładnie taki sam jak drugiego, jeszcze przed impregnacją


BUTY UŻYWANE LUB PO PRZEJŚCIACH

Nasze ulubione obuwie jest już nieco nadszarpnięte zębem czasu, NUBUCK CLEANERwidać na nim ślady wilgoci (osady zabrudzeń, soli, nierówności koloru, bądź przyklapnięty włos)

ZALECENIE:

 • wysuszyć obuwie, wszystkie czynności pielęgnacyjne wykonujemy TYLKO na suchym obuwiu

 • wyczyścić but przy użyciu preparatów do czyszczenia NUBUCK CLEANER, pozwolić na spokojne odparowanie preparatu

 • nałożyć preparat odświeżający RAVVIVANT w kolorze obuwia, bądź o ton ciemniejszym. Jeśli kolor obuwia nie ma odpowiednika w palecie kolorów Coccine, użyć preparatu bezbarwnego. Po aplikacji pozwolić na spokojne odparowanie części preparatu. UWAGA: preparat RAVVIVANT użytkujemy zgodnie z instrukcją zamieszczoną na opakowaniu. RAVVIVANTAplikujemy z odległości 10-20cm, długimi pociągnięciami, nie zatrzymując strumienia w jednym punkcie. Możemy nałożyć 2 warstwy, ale w odstępach czasowych.

 • bezwzględnie zaimpregnować przy użyciu preparatu ANTIACQUA. Podobnie jak w przypadku RAVVIVANTU, aplikujemy z odległości 10-20cm, długimi pociągnięciami, nie zatrzymując strumienia w jednym punkcie. Możemy nałożyć 2 warstwy, ale w odstępach czasowych.

 • impregnację powtarzać sukcesywnie. Częstotliwość impregnacji jest zależna wprost od warunków użytkowania obuwia. W warunkach miejskich możemy przyjąć czas 2-3 tygodni pomiędzy impregnacjami.

Co zyskujemy:

 • spokojne wysuszenie obuwia, pozwala na usunięcie nieprzyjemnego zapachu, przywraca naturalny dla skóry stan użytkowania. Dodatkowo, możemy użyć preparatu NANO DEO SILVERDEZODORANT DO OBUWIA NANODEOSILVER

 • zabezpieczenie przed wilgocią, suche buty i sucho w butach czyli komfort

 • dzięki preparatowi odświeżającemu RAVVIVANT, nasze obuwie zyska wyrównany kolor- stan zbliżony do nowości i podniesiony włos, jw. - estetyka

 • defekty i uszkodzenia powierzchni, zostaną zamaskowane barwnikiem z preparatu- estetyka

 • impregnat zabezpieczy nasze obuwie, przed wilgocią – komfort

 • i wnikaniem zabrudzeń- otrzymujemy łatwość utrzymania obuwia w czystości – komfort i estetyka

 • podniesienie trwałości materiały z którego wykonany jest but – naturalna skóra źle znosi przemaczanie, staje się bardziej wrażliwa na uszkodzenia i starzeje się - trwałość

Co możemy stracić:

 • możemy zmienić kolor buta, poprzez nałożenie niewłaściwie dobranego koloru RAVVIVANTu- tu też obowiązuje zasada doboru koloru nieco ciemniejszego od powierzchni aplikacji.

Podsumowując, zdecydowanie warto!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl