DARMOWA DOSTAWA
SPRAWDŹ KOSZYK czy już masz DARMOWĄ DOSTAWĘ
Darmowa dostawa (PACZKOMATY 24/7) już od 299,99 zł.
Producenci
CZĘŚĆ V Nowoczesne Produkty marki COCCINE, na co należy uważać

Szanowni Państwo,

W dniu dzisiejszym dodajemy pigułkę informacji, dotyczącą bezpiecznego korzystania z dobroci nowoczesnej chemii obuwniczej marki COCCINE .
Prosimy o każdorazowe zapoznanie się z
Instrukcją Użytkowani Danego Produktu Umieszczoną na Opakowaniu oraz poniższymi informacjami, zawsze przed użyciem preparatu

W przypadku preparatów w formie aerozoli, zawiesin, lakierów, również o wstrząśnięcie bądź wymieszanie zawartości opakowania, przed każdorazowym użyciem środka.

I. Po pierwsze, z jakiego materiału są wykonane buty
(N- naturalne, NS- naturalne, modyfikowane preparatami sztucznymi, S- sztuczne):main

 • zamsz (N)

 • nubuk (N)

 • crust (N)

 • skóra licowa (N)

 • skóra licowa garbowana roślinnie (N)

 • skóra licowa garbowana chromowo (N)

 • skóra licowa tłoczona (N)

 • obuwie tekstylne (N lub NS, lub S)

 • skóra syntetyczna, materiały skóropodobne (S)

 • PCV - różne formy (S)

II. Po drugie, z jakiego materiału wykonana jest podeszwa naszego obuwia:

 • wtrysk PU (podeszwa poliuretanową)(S)main

 • wtrysk TR (kauczuk termoplastyczny)(S)

 • TPU – poliuretan spieniony(S)

 • powyższe +lakierowanie(S)

 • PS polistyren (obcas + (S)

 • ABS (obcas + (S)

 • kauczuk syntetyczny (S)

 • kauczuk syntetyczny +lakierowanie (S)

 • kauczuk naturalny (N)

 • kauczuk naturalny +lakierowanie (NS)

 • mikrolit (S)

 • tuniskór (najczęściej podeszwy w obuwiu damskim) (N)

 • styrogum (S)

 • skóra podeszwowa (lub bądź połączenie skóry i ...) (N)

 

III. W kolejności, jaką technikę zastosowano do połączenia elementów obuwia:

 • obuwie szyte

 • obuwie klejone

 • obuwie szyte i klejone

Zasady użycia dla 5 najpopularniejszych produktów, ewentualne możliwe problemy:

Antiacqua – impregnacja dowolnej powierzchni skórzanej/zamszowej/nubukowej/tekstylnej, również membrany TEX.IMPREGNAT ANTIACQUA

Rada praktyczna: W przypadku aplikacji dużej ilości w krótkim czasie na powierzchnię, może nastąpić efekt białej plamy – zgodnie z instrukcją obsługi, aplikację należy przeprowadzać z odległości 10-20cm, długimi i płynnymi pociągnięciami, w razie potrzeby impregnację powtórzyć po wyschnięcie warstwy.

Uwagi: Produkt bezproblemowy dla (N), (NS) i (S), w zasadzie niezależnie od materiału na który prowadzona jest aplikacja. Żywotność powłoki impregnatu zależna od warunków eksplatacji.

A ponadto:

 • preparat występuje w kolorze bezbarwnym lub czarnym. Kolor czarny zalecany TYLKO dla czarnej powierzchni aplikacji

 • produkt wysoce łatwopalny

 

Ravvivant lub NANO Ravvivant– aplikacja na zamsz, nubuk. Celem nadrzędnym jest odświeżenie wyglądu powierzchni. Dobór RAVVIVANTpowinien uwzględniać kolor zgodny (lub ton ciemniejszy), bądź w przypadku braku koloru zgodnego – preparat bezbarwny.

Rada praktyczna: w przypadku obuwia jednokolorowego, ale podeszwą o innym kolorze – przy aplikacji proponujemy wykonać zabezpieczeni przez oklejenie podeszwy „stępioną taśmą”.

W przepadku obuwia wielokolorowego, bądź z szyciami w innym kolorze, stosować tylko wersję bezbarwną.

Uwagi: Produkt może powodować problemy z tworzywami sztucznymi bądź powierzchniami lakierowanymi (NS), (S).

- nie stosować na podeszwy(!), może spowodować rozpuszczanie się tworzywa podeszwy lub lakieru, którym podeszwa jest pokryta. Nie stosować dużej ilości na jedno miejsce, w krótkim czasie. W razie potrzeby aplikację można powtarzać wielokrotnie.

- przy aplikacji należy zabezpieczyć własne ubranie przed zabrudzeniem

- produkt wysoce łatwopalny


CRAZY OIL

Crazy oil aplikacja na zamsz, nubuk. Celem nadrzędnym jest odświeżenie wyglądu powierzchni oraz odżywienie skóry.

Rada praktyczna: Crazy oil częściowo zabezpiecza przed przesiąkaniem, po aplikacji Crazy Oil na obuwie do cięższych wędrówek, warto jeszcze zabezpieczyć buty dodając warstwę impregnatu Antiacqua.

Uwagi: - Nie stosować na (NS) i (S), przy aplikacji należy zabezpieczyć własne ubranie przed zachlapaniem, produkt „tłusty”, nie stosować na podeszwy z tworzyw.White shoe aplikacja na obuwie skórzane, zamszowe... Celem nadrzędnym jest zamaskowanieBiel kryjąca WHITESHOE uszkodzeń powierzchni na białym obuwiu. Biel kryjąca, produkt wodorozcieńczalny.

Rada praktyczna – w przypadku głębokich uszkodzeń, zastosować preparat wielokrotnie. Przy grubej warstwie aplikowanej, produkt ma tendencję do spływania. W przypadku głębokich uszkodzeń, zastosować preparat Korektor a po jego wyschnięciu - wyrównać powierzchnię pokrywając obuwie preparatem White shoe    

Uwaga: produkt można stosować na dowolna powierzchnię (N), (NS) i (S), w przypadku (NS) i (S) może nie pokrywać powierzchni, przed aplikacja, należy bezwzględnie oczyścić powierzchnię buta, gdyż przy aplikacji biel będzie łączyć się z zabrudzeniami.FARBEN trwały lakier kryjący w spray`u - produkt silnie barwiący. Celem nadrzędnym jest pokrycie uszkodzeń obuwia.FARBEN

Rada praktyczna: W przypadku mocno zniszczonego obuwia, radzimy nałożenie 2-3 warstw preparatu, w odstępie 1 godziny. Daje to równomierne pokrycie powierzchni, znacznie ładniejsze niż aplikacja silnym strumieniem preparatu.

Aplikację należy przeprowadzać z odległości 10-20cm, długimi i płynnymi pociągnięciami.

 

Uwagi:  Nie stosować na (NS) i (S)

- nie stosować na podeszwy(!), może spowodować rozpuszczanie się tworzywa podeszwy lub lakieru, którym podeszwa jest pokryta. Nie stosować dużej ilości na jedno miejsce, w krótkim czasie. W razie potrzeby aplikację można powtarzać wielokrotnie.

- produkt wysoce łatwopalny

Krem Elegance - preparat w kremie, do obuwia ze skóry licowej. Celem nadrzędnym jest pokrycie delikatnych uszkodzeń obuwia,KREM ELEGANCE odświeżenie wyglądu oraz zabezpieczenie przed wpływem warunków atmosferycznych.

Rada praktyczna: Nigdy nie nakładamy kremu na dopiero co zdjęte obuwie.

But przed aplikacją powinien zostać oczyszczony z zabrudzeń i móc spokojnie odpocząć przez kilka godzin. Dzięki temu aplikujemy krem na suchą powierzchnię.

Rada praktyczna 2: Jeśli gąbka aplikacyjna jest brudna, sugerujemy kilkukrotne zmoczenie jej pod bieżącą wodą i usunięcie zabrudzenia / lub zakup dodatkowej gąbki dostępnej jako jedno z akcesoriów.

 

Uwagi: Produkt dedykowany do powierzchni (N), produkt jest bezpieczny w użyciu. Jeśli nawet użyjemy złego koloru, to wystarczy użycie preparatu PULITORE i delikatne usunięcie warstwy kremu.

ANTYSÓL

 

 

 

 

Krem nie wchodzi w reakcję z tworzywami sztucznymi, można użyć go więc do odświeżenia krawędzi naszych podeszew.

-----

Często zgłaszane problemy przez nabywców preparatów :

Q1.) (…) moje brązowe zamszowe buty zostały spryskane waszym preparatem RAVVIVANT kolor nr.5 i szycia białą nicią są teraz „brudne”. Czym mogę usunąć barwnik z szycia?

A1.) Szanowna Pani, nie ma niestety możliwości usunięcia barwnika. Może spróbować Pani pokryć do końca miejsca szycia, nakładając kolejną warstwę preparatu RAVVIVANT, mając świadomość zmiany wyglądu obuwia.

Niestety, nawet użycie specjalistycznych preparatów rozpuszczających nie gwarantuje całkowitego usunięcia barwnika tylko ze szwów. Bardzo prawdopodobne jest natomiast, przypadkowe odbarwienie skóry buta wokół szwów i pogorszenie wygląd obuwia.

Nasza rada praktyczna: w przypadku wielokolorowego obuwia (lub z widocznymi szyciami w innym kolorze) tylko RAVVIVANT BEZBARWNY.

 

Q2.) (…) przy pryskaniu ciemnym ravvivantem, zbrudziła mi się jasna podeszwa i nie mogę zmyć tego ani wodą ani preparatem Pulitore. Czym wyczyścić podeszwę?

A2.) Preparatu RAVVIVANT nie należy aplikować na podeszwę(!) Stosowna informacja znajduje się w instrukcji użycia na opakowaniu.

Preparat PULITORE jest uniwersalnym preparatem czyszczącym, który jednak NIE umożliwia rozpuszczania barwnika z preparatu RAVVIVANT. Możliwe również, że barwnik wszedł w reakcje z materiałem powierzchniowym podeszwy.

W tym przypadku istnieje hipotetyczna możliwość usunięcia barwnika z podeszwy, ale przy zastosowaniu specjalistycznego rozpuszczalnika - nie polecamy takich prób w warunkach domowych, ze względu na możliwość wystąpienia:

 • dalszego odbarwienia powierzchni,

 • puchnięcia materiału z którego wykonana jest podeszwa

 • rozpuszczania niektórych powierzchni

 • żółknięcia niektórych powierzchni

Nasza rada praktyczna: przy aplikacji nie zbliżać się ze strumieniem preparatu do podeszwy. W przypadku butów z kontrastową podeszwą, zabezpieczyć jej powierzchnię przez oklejenie „ stępioną taśmą”.

Jeśli już nastąpi zabrudzenie podeszwy, najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług dobrego zakładu szewskiego i wiedzy którą posiada pracownik takiego zakładu, nie tylko w kwestii materiałów produkcyjnych i chemii, ale również sposobu oddziaływania (sczyszczanie, ścieranie, tamponowanie).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl