DARMOWA DOSTAWA
SPRAWDŹ KOSZYK czy już masz DARMOWĄ DOSTAWĘ
Darmowa dostawa (PACZKOMATY 24/7) już od 299,99 zł.
Producenci
CZĘŚĆ I Zasada użytkowania obuwia ZABEZPIECZENIE PRZED WODĄ

Szanowny Czytelniku,

Witaj w krótkim poradniku dotyczącym podstawowych zasad pielęgnacji obuwia.
Jeśli któraś z zasad pielęgnacji wydaj Ci się niezrozumiała, prosimy o kontakt mailowy pod adresem sklep@cizemka.pl,  postaramy się ją opisać szczegółowo.

Część I poradnika, pod tytułem:

"Lepiej zapobiegać niż leczyć”

 

Dla kogo powstaje ten poradnik i od czego zacząć.
Każdy z nas spotkał się z sytuacją, w której obuwie kupione w sklepie, dość szybko zmieniło swoje właściwości - przestało wyglądać  i zachowywać się jak nowe.
Sugerujemy zapobieganie wystąpieniu problemu, niż późniejsze usuwanie skutków, często znacząco trudniejsze jeśli nie niemożliwe.

Najlepszym przykładem zasadności takiego podejścia będą nowe serie obuwia, wykonane przez uznanych producentów, ze skór otwartych. Są to również skóry częściowo wykańczane w garbarni a częściowo w procesie produkcji obuwia.  W ostatnim etapie produkcji, takie obuwie poddawane jest "barwieniu" pastami, kremami, woskami na szczotkach polerskich.
Efektem tego barwienia są, niesamowite przejścia kolorów na obuwiu, niemożliwe do uzyskania w inny sposób.
Ten sam problem, choć w mniejszym stopniu, dotyczy również jednokolorowego obuwia typu zamsz/nubuk i oczywiście popularnego obuwia tekstylnego.


Ale w czym tkwi problem, skoro obuwie jest uznanego producenta, więc na pewno wysokiej jakości i oczywiście na gwarancji?

Niestety nic nie trwa wiecznie... a problem jest prozaiczny i niestety poważny.
W zasadzie 1 krotne przemoczenie takiego obuwia, skutkuje powstaniem brzydkich śladów, które niestety trudne do usunięcia.
Co gorsza zbliżająca się jesień/zima pogłębi prawdopodobieństwo wystąpienia problemu, a gwarancja nie obejmuje takich zmian w obuwiu...

W takiej sytuacji, pojawia się nasze antidotum w postaci produktu Coccine - Antiacqua.
Użycie tego impregnatu zgodnie z instrukcją zamieszczoną na opakowaniu, powoduje powstanie niewidocznej powłoki zabezpieczającej obuwie przed przemiękaniem, jednocześnie nie blokuje naturalnego oddychania skóry obuwia.
Dodatkowo, otrzymujemy powierzchnię do której nie przyczepiają się zabrudzenia, ponieważ posiada pewne właściwości antystatyczne.

Koszty, efekty, ograniczenia:
+ zwiększenie możliwości użycia obuwia, w trudniejszych warunkach
+ zabezpieczenie kolorystyki obuwia
+ wydłużenie "świeżości" wyglądu obuwia
+ zabezpieczenie powierzchni przed szkodliwym przemaczaniem
+ naturalna migracja wilgoci, pozostaje zachowana. Produkty na membranach GoreTEX / SympaTEX zachowują swoje własności oddychające
+ zabezpieczanie powierzchni przed osadzaniem się zabrudzeń

-  no cóż, preparat Antiacqua trzeba kupić
- nanotechnologiczna warstwa ochronna nie jest wieczna i impregnację trzeba powtarzać regularnie. Częstotliwość impregnacji zależna jest od warunków eksploatacji obuwia.
- preparat może minimalnie zmienić kolor obuwia, tak jak dla każdego innego preparatu zalecane jest sprawdzenie działania w niewidocznym miejscu obuwia

Zainwestowanie dosłownie kilku złotych w porządne zabezpieczenie nowego obuwia, znacząco ułatwi nam późniejszą utrzymanie obuwia w należytym stanie wizualnym i technicznym.

Podsumowując, zdecydowanie warto!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl